Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Dlaczego warto jesienią uprawiać kitesurfing?Jesień kojarzy się nam z spokojnymi wieczorami przy książce i ciepłej herbacie. Wiele osób poszukuje sposobów, jak spędzać czas, gdy dni stają się coraz krótsze. Coraz więcej osób sięga po aktywność sportową, która ma bezpośrednie przełożenie na nasze samopoczucie i kondycję fizyczną. Jeśli poszukujemy interesującego, aktywnego sposobu spędzania jesiennych miesięcy, idealnym rozwiązaniem wydaje się kitesurfing. Podczas uprawiania kitesurfingu aktywujemy zarówno górne, jak i dolne partie mięśniowe, skupiamy się na pracy nóg, która wymaga od nas umiejętnego balansowania i kierowania deską. Całe nasze ciało ulega wzmocnieniu, co ma wpływ nie tylko na nasze zdrowie fizyczne, ale i dobre samopoczucie i poprawę kondycji psychicznej. Redukujemy ilość tkanki tłuszczowej, pracujemy nad naszą koncentracją i koordynacją ruchową, której wymaga praca z latawcem.

safety kite szkolenia Ferteventure
Gdy raz spróbuje się kitesurfingu, rozpoczyna się proces ciągłej nauki i odkrywania nowych umiejętności, które bezpośrednio przyczyniają się do naszego rozwoju. Kitesurfing wzmacnia także naszą wytrwałość. Pomaga nam wypracować w sobie umiejętność płynięcia z flow, poczucie większej jedności z otoczeniem i wewnętrzny balans. Kitesurfing uprawia się na otwartych terenach z dostępem do wody, najczęściej wybiera się morza i oceany z powodu obecności silnego wiatru przy tych zbiornikach wodnych. Pozwala nam także bardzo dobrze dotlenić organizm i spędzić czas w pięknym otoczeniu przyrody. Uprawiając kitesurfing możemy pozwolić sobie na podróżowanie w najpiękniejsze regiony świata. Ten rodzaj sportu sprawia, że jesteśmy w stanie odkrywać nową kulturę, a także poznawać ludzi zamieszkujących wioski kitesurferskie. Co więcej, jest to także ciekawy sposób spędzania czasu dla rodziców z dziećmi, którzy chcą zapewnić im zdrową aktywność sportową i wzajemnie realizować swoje pasje.

szkolenia z safety kite

Warto zobaczyć nasz kurs kitesurfingowy w Jastarni - lub od Października na Fuerteventura.

 

Dokąd najlepiej wybrać się chcąc uprawiać ten sport w trakcie jesiennych miesięcy? Miejsca cieszące się największą popularnością to Wyspy Kanaryjskie, Sycylia, Samos, Rodos, Algarve. W każdym z miejsc odkryjemy nowe zakątki świata i poszerzymy swoje doświadczenie.
 

Jednakże, kierując się wyborem miejsca należy także pamiętać, że każdy z regionów cechuje się innymi warunkami atmosferycznymi. Niektóre miejsca są bardziej wietrzne, co należy mieć na uwadze decydując się na wybór destynacji. Większy wiatr wymaga od nas bardziej zaawansowanych umiejętności i lepszej kontroli nad deską, dlatego wybierając spoty powinniśmy o tym pamiętać.

Dodaj komentarz

Zaloguj się lub zarejestruj aby dodawać komentarze!