Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Informacje o kamizelce życiaInformacje o kamizelce życia


Pływając na statkach oraz żeglując po morzach i oceanach nabrać można pewnego rodzaju wprawy, a to powoduje że człowiek czuje się nieco pewniejszy na wodzie, nawet wtedy kiedy dość mocno buja statkiem. Znacznie łatwiej jest się na nim przemieszczać, także w czasie sztormu, gdy ma się już spore doświadczenie i przeżyło wiele, różnych zdarzeń. Woda bywa niespokojna, także na mniejszych akwenach, takich jak jeziora, ale zajęci zabawą turyści, starają się o tym nie myśleć. Takiego rodzaju podejście, to nic innego jak brawura, ale cóż także rozrywka jest w życiu potrzebna, a czas zabawy ma swoje prawa. Kamizelki ratunkowe w pewnym sensie nie są zbyt wygodne do noszenia, ale to dlatego, aby mogły spełniać swoją rolę.

fishing-boat-moored-at-pier
 
Chwile grozy na morzu
„Wilki morskie”, bo tak nazywa się starszych i bardziej doświadczonych marynarzy, wiedzą co to jest gra o życie, a także niebezpieczeństwo na morzu. W czasie silnego wiatru maszty są narażone na połamanie i uszkodzenie statku, a także mogą zagrażać zdrowiu i życiu ludzkiemu. Podobnie rzecz się ma z odruchem ucieczki, może się tak zdarzyć, że w czasie niebezpieczeństwa, ktoś zdecyduje się niechcący wyskoczyć za burtę, wtedy trzeba go dość szybko ratować, nawet jeśli potrafi dobrze pływać. W czasie złej pogody warunki są o wiele bardziej trudne, a woda bywa dość zimna, kilkanaście minut, może być wyrokiem śmierci, a brak kamizelki, to może być błąd nad błędami w takiej chwili. W dodatku akcja ratownicza, bywa znacznie trudniejsza dla samych przyjaciół poszkodowanego.
 
Wyposażenie statków
Oprócz samych łodzi ratunkowych, kotwicy i innych akcesoriów, większość statków ma na pokładzie, albo pod nim kamizelki ratunkowe ot tak na wszelki wypadek. Gdyby się zdarzyło coś złego, albo statek z nieznanych przyczyn zaczął tonąć, może upłynąć sporo czasu zanim nadjedzie pomoc. A potem jeszcze akcja ratownicza, wyjście z wody przez wszystkich może się przedłużyć w czasie, bo bywa to dość skomplikowanym procesem, a każdego ratować trzeba indywidualnie, lepiej więc być dobrze przygotowanym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się lub zarejestruj aby dodawać komentarze!