Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Jak dobrać rozmiar trampoliny dla dzieci?Jak dobrać rozmiar trampoliny dla dzieci?

Każdy, kto widział dzieci skaczące na trampolinie, zdaje sobie doskonale sprawę z tego, jak wielką frajdę sprawia maluchom wykonywanie różnego typu rewolucji i akrobacji w takim bezpiecznym środowisku. Trampolina jest nie tylko doskonałą zabawą, ale pomaga także rozwinąć wiele różnych ważnych dla dziecka zdolności. Pomaga nauczyć się koordynacji ruchowej, wzmaga zdolności dziecka w zakresie utrzymywania równowagi. Jest to aż zabawa, która doskonale rozwija dziecko od strony fizycznej.

9648719694_b79d7913f0_h

Aby wszystkie maluchy mogły się tam bezpiecznie bawić, musimy stosować się do kilku podstawowych zasad. Dzieci powinny zawsze zasuwać ze sobą zamek takiej trampoliny,  aby siatka ochronna rzeczywiście chroniła je przed wypadnięciem z urządzenia. Sam rozmiar trampoliny dla dzieci musi być dostosowany do wielkości ogródka, działki lub innego miejsca, w którym będziemy ją instalować. Oczywiście trzeba brać pod uwagę także wiek dzieci. Inna będzie trampolina dla maluchów, które jeszcze raczkują, a w dużo większej zapewnimy rozrywkę starszym dzieciom, które będą tam skakać, uczyć się przewrotów lub nawet bardziej skomplikowanych ewolucji i akrobacji. Decydując się na zakup tego rodzaju trampoliny dla dzieci powinniśmy wziąć pod uwagę wiek dziecka, jego zdolności ruchowe oraz przestrzeń, jaką dysponujemy. Nie w każdym ogródku sprawdzi się duża trampolina , która umożliwiałaby bezpieczną zabawa dla dzieci na niewielkim ogródku. Jeżeli przestrzeń jaką dysponujemy jest ograniczona, możemy zainwestować w dużo mniejszą trampolinę. W takim wypadku musimy jednak zwracać uwagę na to, aby dzieci bawiły się na trampolinie pojedynczo.  

3tma

Kierując się  wiekiem dziecka i jego zdolnościami będziemy w stanie z pewnością wybrać trampolinę, na której będzie się ona mogło bezpiecznie bawić. Oczywiście im większa trampolina, tym większa będzie frajda i radość dzieci, które będą się na niej bawiły, ale patrząc na różnego rodzaju trampoliny dla dzieci musimy zawsze zastanowić się nad tym, czy zabawa w takim urządzeniu będzie w pełni bezpieczna. Jeżeli nie mamy wystarczająco dużo miejsca, nie powinniśmy kupować największej trampoliny.

Dodaj komentarz

Zaloguj się lub zarejestruj aby dodawać komentarze!