Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Jak docieplić trudno dostępne lub już zamieszkałe miejsca?Niestety, tradycyjne metody ociepleń nie sprawdzą się w każdej sytuacji. Jeśli chcemy stworzyć izolację już zamieszkałego poddasza lub miejsca trudno dostępnego, musimy zdecydować się na inne sposoby termomodernizacji. W przypadku miejsc, w których ocieplanie przy użyciu płyt lub mat jest niemożliwe, najlepiej sprawdzi się metoda wdmuchiwania.

Na czym to polega?

Izolację tego typu wykonuje się poprzez wdmuchiwanie sypkiego materiału za pomocą specjalnego narzędzia w postaci agregatu z wężem. Dzięki podawaniu izolacji pod ciśnieniem, materiał dociera nawet w najgłębsze i najmniejsze zakamarki co pozwala na wykonanie bardzo dokładnego docieplenia. Aby móc wykonać docieplenie metodą wdmuchiwania, należy wykonać niewielkie otwory przez które wciskany będzie materiał. Taka metoda pozwala nam na zminimalizowanie zniszczeń podczas remontu, ponieważ, aby wykonać docieplanie metodą wdmuchiwania nie trzeba demontować wielu elementów żeby móc założyć izolację. Warto pamiętać, że ta metoda może być stosowana nie tylko w trudno dostępnych miejscach lub wyjątkowych okolicznościach. Ocieplanie metodą wdmuchiwania doskonale sprawdzi się także przy tworzeniu izolacji budynku w stanie surowym.
wydmuchiwanie welny

Jakie materiały można wykorzystać?

Do tworzenia izolacji metodą wdmuchiwania wykorzystuje się różne materiały. Dlatego też najlepiej zapoznać się ze specyfiką kilku z nich i wybrać ten, który będzie nam odpowiadał najlepiej. Piankę natryskową stosuje się do ocieplania zarówno powierzchni poziomych i pionowych, ale również skośnych. Jej największą zaletą jest krótki czas utwardzania. Izolacja metodą wdmuchiwania wełny sprawdzi się w szczególności jeśli mieszkamy przy ruchliwej ulicy, ponieważ wełna ma właściwości tłumiące hałas. Ponadto, granulat wełny przepuszcza parę oraz jest ognioodporny. Docieplanie ekofibrem można wykonać na dwa sposoby, wdmuchując na sucho lub natryskując na mokro. Co więcej, materiał ten nie tylko nie ulega biodegradacji, ale także powstrzymuje rozwój pleśni i grzybów.

Dodaj komentarz

Zaloguj się lub zarejestruj aby dodawać komentarze!