Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Jak prawidłowo jeździć na wakeboardzie?Jak prawidłowo jeździć na wakeboardzie?

Wakeboard to sport wodny, który z roku na rok ma coraz więcej zwolenników. Każdego lata, możemy zaobserwować na wodzie osoby, które śmigają na deskach za motorówkami lub łodziami. Wydaje się to fascynujące i niezwykle trudne dla osoby, która obserwuje to z boku. Jednak nic bardziej mylnego. Wakeboard to najprostszy sport wśród całej gamy sportów wodnych. Jak nauczyć się jazdy na wakeboardzie? Dla osób bez doświadczenia może to być trudne, ale znając podstawy można go szybko opanować.

wakeboard

Oto kilka wskazówek:
    1. Przede wszystkim należy wybrać dobrego instruktora. Najlepiej by sam był doświadczony i potrafił nam wytłumaczyć wszystko na bieżąco i powiedział co dokładnie należy robić. Wytykał nam wszystkie błędy i pomógł je naprawić.
    2. Musimy wiedzieć czy jesteśmy prawo czy lewo nożni. To kwestia istotna przy dobraniu odpowiedniego wiązania. Jesteśmy goody albo regular. Jak to sprawdzić?
Najlepszym sposobem jest skok z miejsca do przodu. Skok na prawą nogę oznacza że wiązania na desce muszą być ustawione tak, aby nasza prawa noga była na przodzie deski.

Instruktor ustawia nasze wiązania, wiec nie musimy się tym martwić. Tak samo zajmuje się tym pan, który będzie nas ciągnął motorówką.
    3. Kiedy już pojmiemy która deska i wiązania są dla nas najlepsze, wybieramy się motorówką wraz z instruktorem i sprzętem na zbiornik wodny.
    4. Ubieramy kapok, jest to konieczne. Nie ważne czy potrafisz pływać, czy też nie.
    5. Zakładamy deskę, wiązania można polać olejem, aby łatwiej było nam włożyć w nie nogi.
    6. Wskakujemy z deską do wody. Kapok zabezpieczy nas przed utonięciem.
    7. Pozycja w wodzie jest bardzo ważna. Przednia krawędź deski musi być na powierzchni wody, a nasze nogi powinny być ugięte w kolanach.
    8. Mocno trzymamy uchwyt z linką. Będziemy za nią ciągnięci przez motorówkę. Przed startem należy się bardzo mocno trzymać. Uchwyt musi wygodnie leżeć nam w rękach, jeśli tak nie będzie, każde szarpnięcie może sprawić, że wypuścimy go z rąk.
    9. Start to podstawa do opanowania. Reszta manewrów jest podobna jak przy innych sportach wodnych. Jednak upadki przy wakeboardzie są mniej bolesne.

"Wakeboard sklep" to fraza, która pomoże nam w googlach przy znalezieniu sklepu ze sprzętem wakeboardowym. Pamiętaj, aby odpowiednio go dobrać przed kupnem. Na miejscu pomogą ci w tym specjaliści. Poszperaj w internecie za wskazówkami jakimi trzeba się kierować w doborze sprzętu, nikt nie wprowadzi cię wtedy w błąd, zwłaszcza jeżeli jesteś osobą początkującą.

Dodaj komentarz

Zaloguj się lub zarejestruj aby dodawać komentarze!