Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Jak wybrać tanie konto bankowe?Mimo że przeciętny posiadacz telewizora może codziennie słyszeć reklamy banku, który oferuje konto bez opłat, to w rzeczywistości konta bez opłat w polskiej bankowości zdarzają się bardzo rzadko. W 2015 roku na rynku istnieje tylko jeden bank oferujący konta osobiste, za których prowadzenie nie życzyć sobie od swoich klientów żadnych opłat. Wiele banków reklamuje się jako darmowe, ale aby skorzystać z ich oferty zupełnie za darmo musimy spełnić określone przez Bank warunki. W większości spraw chodzi o płacenie przy użyciu karty płatniczej (tzw. transakcje bezgotówkowe), który należy wykonać na określoną przez bank kwotę, zazwyczaj około 300 złotych.

Opłaty za prowadzenie konta w Polsce

Przeciętna oferta bankowa dotycząca konta osobistego w Polsce wygląda tak, że klient ma do wyboru dwie opcje: albo nie płaci za przelewy internetowe, albo nie płaci za wypłaty gotówki z bankomatów wszystkich banków w naszym kraju. Wówczas należy wybrać: albo mamy konto osobiste z dostępem do nieograniczonej ilości przelewów internetowych miesięcznie, albo płacimy za każdy przelew od 50 gr do 2 zł, ale w zamian mamy nieodpłatne wypłaty gotówki z każdego miejsca w kraju.
konto-oszczednosciowe

Opłata stała za prowadzenie konta

Istnieje również trzecia opcja: rachunek osobisty, w którym bezpłatne są zarówno przelewy, jak i wypłaty gotówki z bankomatów. W zamian za to klient płaci jednorazową opłatę stałą, pobieraną miesięcznie z jego rachunku bankowego. Jest to zwykle bardzo dogodna opcja dla większości klientów, którzy zakładają rachunki bankowe pierwszej potrzeby, a więc takie rachunki, na które będzie przelewane ich wynagrodzenie oraz z których mają nadzieje intensywnie korzystać. Warto z drugiej strony wiedzieć, że tak tanie w prowadzeniu rachunki są oferowane zwykle przez banki, które z drugiej strony bombardują swoich klientów bardzo drogimi kredytami konsumenckimi oraz kartami kredytowymi. Niestety, jest to bardzo skuteczna strategia marketingowa: według badań agencji badawczych, takie drogie produkty sprzedają się bardzo dobrze.

Dodaj komentarz

Zaloguj się lub zarejestruj aby dodawać komentarze!