Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Jak wyczyścić zaplamiony dywan?Jak wyczyścić zaplamiony dywan?

 

Chociaż dywany nie są dziś już tak popularne jak jeszcze kilkanaście lat temu, wielu z nas wciąż posiada je w swoich domach. Robimy to z różnych powodów, najczęściej dla upiększenia pomieszczenia, lub po prostu komfortu spacerowania po pokoju na bosaka. Czasami zdarza się, że dywan ulega zanieczyszczeniu lub zaplamieniu. Poniżej podpowiemy jak można sobie z tym problemem poradzić.

Dywan najczęściej jest ozdobą salonu. W tym pomieszczeniu zazwyczaj przyjmujemy gości, urządzamy domówki lub imprezy rodzinne. W trakcie takich spotkań nierzadko coś się na nasz dywan wyleje. Pół biedy jeśli jest to woda mineralna, lub czysty alkohol. Gorzej, jeśli będzie to na przykład wino, które potrafi zabarwić dywan tak intensywnie, że samodzielnie nie pozbędziemy się zaplamienia. W takiej sytuacji musimy zdecydować się na wypranie dywanu. Wiele osób próbuje robić to w domu, za pomocą odkurzaczy piorących lub innych tego typu maszyn, ale efekt jest zazwyczaj średni. Aby pozbyć się plam takich jak z rozlanego wina, trzeba użyć specjalnych detergentów i poddać dywan czyszczeniu w specjalnej maszynie. W domu nie mamy możliwości skorzystania z takich urządzeń ani środków chemicznych, dlatego dywan dobrze byłoby oddać do czyszczenia profesjonalistom.

czyszczenie dywanow

W stolicy znajdziemy sporo firm, które w swojej ofercie mają usługi prania i czyszczenia dywanów np. http://warszawa-pranie-dywanow.pl/targowek. Posiadają one wszystkie niezbędne w tym celu urządzenia i specyfiki chemiczne, które potrafią skutecznie usuwać nawet najgorsze plamy. Wszystko to odbywa się bez szkody dla struktury i wyglądu samego dywanu. Pranie dywanów w Warszawie możliwe jest również na indywidualne zamówienie w domu u klienta i jest to dobre wyjście z sytuacji jeśli borykamy się z niezbyt trudnymi zanieczyszczeniami, ale jednak nie potrafimy ich sami usunąć. Czasami dywan jest bardzo duży i jego transport byłby zbyt uciążliwy, dlatego też znajdziemy firmy oferujące nam wspomnianą wcześniej usługę. Musimy jednak pamiętać, że w ten sposób pracownik nie będzie w stanie skutecznie usunąć nam najgorszych zabrudzeń z dywanu. Do tego potrzebne są specjalne urządzenia, o których wcześniej wspominaliśmy. W takiej sytuacji dywan trzeba będzie przetransportować do stacjonarnej pralni.

brudny dywan

Jak widzimy sposobów na czyszczenie i odplamianie dywanów jest kilka. Możemy spróbować sami, możemy zamówić usługę prania u nas w domu, możemy również oddać dywan do profesjonalnej, stacjonarnej pralni. Dzięki dostępności różnych opcji każdy znajdzie odpowiednie rozwiązanie dla swojego problemu z zaplamionym dywanem.

Dodaj komentarz

Zaloguj się lub zarejestruj aby dodawać komentarze!