Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Jakie butki dla dziecka?Odpowiedź na to pytanie nasuwa się sama: Dobry but dla dziecka to zdrowa stopa i prawidłowa pozycja ciała w kolejnych etapach życia. Na zakup butów dla naszego dziecka nie warto skąpić pieniędzy. Jest to jak dobra inwestycja, która zaprocentuje nam w przyszłości w postaci oszczędności na specjalistach, zajmujących się korygowaniem postawy i stóp. Oszczędzimy sobie i dziecku stresu związanym z leczeniem, którego chyba nikt z nas nie lubi.

Dobrym momentem na zakup bucików nie jest (tak jak się to wydaje młodym mamą /nie urażając przy tym nikogo/) wyprawka dla noworodka. Najlepszym czasem na ten zakup jest chwila, gdy nasz maluszek ma ochotę samemu powędrować na małą podróż. Nudzi go noszenie na rękach, jazda w wózku i pragnie samemu ruszyć poznawać świat.

buty memo dla dzieci

Przy zakupie obuwia powinniśmy zwrócić uwagę na kilka bardzo ważnych aspektów. Po pierwsze: Buty dla swojej pociechy zawsze kupujemy mając ze sobą najbardziej zainteresowanego całą sytuacją czyli malucha. Dawniej, kupowano buty na tzw kijek.. Dziś na szczęście większość rodziców na zakupy bucików bierze dzieci.

Po drugie: Jak buty to tylko nowe! Buty nie mogą być pod żadnym pozorem używane. Buty dostosowują się do stopy dziecka, nazwijmy to pierwszego właściciela. Nawet jeśli dziecko nie miało problemów z prawidłowym ustawianiem stup to jego następce taki problem być może będzie dotyczył. Po trzecie niech to będę buty zdrowotne dla dzieci, wyprofilowane i dobrze dopasowane: Buty nie mogą być ani za małe ani za duże, gdyż to utrudni chodzenie, może zdeformować stopę. Nie mogą być z twardą podeszwą. Podeszwa dla prawidłowego rozwoju powinna zginać się z 1/3 długości. Z tego też powodu, lepiej inwestować w nowe buty, dobrze wyprofilowane, dobrze dopasowane, a przede wszystkim wygodne.

Dla każdego rodzica zdrowie i uśmiech na twarzy pociechy jest najlepszą rzeczą pod słońcem, a żeby to uzyskać należy dziecku zapewnić odpowiednią opiekę i warunki rozwoju. Kupując buty testujmy je, oglądajmy, przyglądnijmy się jak zachowuje się w nim stopa i noga dziecka.

Dodaj komentarz

Zaloguj się lub zarejestruj aby dodawać komentarze!