Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Kursant w kotle emocji, czyli właściwie po co ja robię to prawko?Posiadanie prawa jazdy jest warunkiem niezbędnym poza dużymi obszarami miejskimi, tam gdzie odległość pomiędzy miejscem zamieszkania a miejscem pracy wynosi kilkadziesiąt kilometrów. Jednak także w dużych miastach, nawet pomimo mniej lub bardziej sprawnie działającej komunikacji miejskiej poruszanie się własnym pojazdem może ułatwić dojazd do pracy. Dla potencjalnych pracodawców znajdujący się w życiorysie podpunkt o umiejętności kierowania pojazdem jest niezaprzeczalnym atutem i w dobie zawodów wykonywanych zdalnie lub tzw. pracy rozproszonej może stanowić atut decydujący o przyjęciu osoby aplikującej.

Dla wielu osób decyzja o zapisaniu się na kurs prawa jazdy jest decyzją oczywistą, podejmowaną jeszcze przed ukończeniem nauki w szkole średniej. Część z nich zmaga się ze specyficznymi problemami, które utrudniają starania o uzyskanie uprawnień do kierowania pojazdami.
prawo jazdy


Uprzedzenia i lęk nie powinny powstrzymywać nikogo przed zapisaniem się na kurs. Jeśli perspektywa przebywania za kółkiem budzi w kimś wyjątkowy strach to być może należy zadać sobie pytanie, co za tymi obawami stoi i poinformować o tym instruktora. Może to być przekonanie o własnej nieudolności, wcześniejsza trauma związana z wypadkiem samochodowym, wiek średni i własna obniżona sprawność psychofizyczna, czy świadomość, że po uzyskaniu uprawnień i tak nie będziemy prowadzić samochodu. Dobrze przeszkolony instruktor powinien okazać zrozumienie dla problemów kursanta i w taki sposób pokierować przebiegiem nauki, by kandydat pozbył się przynajmniej części swoich obaw. W najtrudniejszej sytuacji będą tutaj mieszkańcy dużych miast, którzy na hasło „nauka jazdy Warszawa” reagują lękiem przed poruszaniem się w obrębie dużego i komunikacyjnie niełatwego dla kierowców miasta.

Zanim zaczniemy zatem przyswajać wiedzę z zakresu teorii prawa o ruchu drogowym i działania pojazdów silnikowych warto pochylić się nad przesłankami, które stoją za podjęciem decyzji o uzyskaniu uprawnień i towarzyszącym tej decyzji emocjom. Czasami chwila refleksji i logiczne rozprawienie się z własnymi argumentami w obecności doświadczonego instruktora sprawią, że kurs prawa jazdy (nawet w dużym mieście) stanie się względnie mało stresującym przeżyciem.

Na zakończenie naszego świetnego artykułu, zapraszamy do obejrzenia filmiku:
 

Dodaj komentarz

Zaloguj się lub zarejestruj aby dodawać komentarze!