Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Monitoring pojazdów rozwiązaniem na ciężkie czasy w branży transportowo-spedycyjnej?Monitoring pojazdów rozwiązaniem na ciężkie czasy w branży transportowo-spedycyjnej?

Wiele firm spedycyjnych w czasach kryzysu maksymalnie zaciska pas aby jak najwięcej zaoszczędzić. Czy to dobre działanie w trudnych realiach polskiego rynku TSL? Odpowiedź na to nie jest jednoznaczna – czasem wdrożone rozsądnie oszczędności pozwalają na przeczekanie „trudnych czasów”. Czasem jednak inwestowanie jest najlepszym ratunkiem dla firmy konkurującej w trudnych, kryzysowych realiach. Dla wielu firm z branży handlowej i transportowej impulsem do rozwoju było wdrożeni systemu monitoringu i lokalizacji pojazdów.
 
W Polsce tego rodzaju systemy nadal jeszcze nie są doceniane przez wiele małych i średnich firm, gdyż właścicielom wydaje się, że sami doskonale zarządzają pojazdami, nie zdając sobie sprawy ile tracą cennego czasu np. na rozmowy telefoniczne. Dodatkowo przedsiębiorcy obawiają się reakcji swoich pracowników, którzy dowiedzą się, że ich praca jest nadzorowana. Paradoksalnie właśnie w małych i średnich firmach częściej dochodzi do nadużyć. Wśród dużych firm świadomość korzyści wynikających z funkcjonowania systemów do  zarządzania pojazdami jest o wiele wyższa.

Zarządzanie pojazdami floty

Profesjonalny system wspierający zarządzanie flotą oferuje bardzo wiele wymiernych korzyści, dlatego jest opłacalny nawet w niewielkich przedsiębiorstwach. W przypadku firmy dysponującej  50 pojazdami osobowymi koszt wdrożenia i eksploatacji systemu wynosi ok. 100 tys. zł. Podczas gdy suma oszczędności związanych jedynie z paliwem i amortyzacją może wynieść w skali dwóch lat ponad 155 tys. zł. System do zarządzania pojazdami jeszcze lepiej sprawdza się w przypadku samochodów ciężarowych. W przypadku firmy transportowej dysponującej 50 pojazdami szacunkowe oszczędności wynikające z eksploatacji systemu wynoszą nawet 1,6 mln zł w skali jednego roku. Składa się na to redukcja zużycia paliwa, ograniczenie czasu pracy kierowców oraz oszczędności na kosztach komunikacji i ubezpieczeń. Zużycie paliwa, które stanowi około 40% kosztów przewozu może zostać ograniczone od 15% do nawet 40%.
 foto ciezarowki
Innowacyjność systemu Finder polega przede wszystkim na prostocie korzystania z aplikacji i jej niezawodnemu działaniu oraz wykorzystaniu technologii satelitarnej, która cały czas się rozwija i staje się coraz powszechniej stosowana. Programiści i serwisanci Finder dbają aby system działał wydajnie i bez przerw. Baza kilkudziesięciu tysięcy pojazdów korzystających z produktów Finder pozwala na zbieranie doświadczeń i ich wprowadzanie z korzyścią dla polskich firm i ich pracowników.

Dodaj komentarz

Zaloguj się lub zarejestruj aby dodawać komentarze!