Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Najważniesze zalety pożyczek pozabankowychNajważniesze zalety pożyczek pozabankowych

Pożyczki pozabankowe przeważnie są kojarzone z tzw. chwilówkami, czyli szybkimi pożyczkami na niewielkie kwoty z okresem spłaty wynoszącym kilkadziesiąt dni. Jednak polski rynek pożyczek pozabankowych ewoluuje od dobrych paru lat, wykształcając coraz to nowe rozwiązania i coraz bardziej upodabniając się do analogicznych sektorów w krajach Europy Zachodniej, gdzie branże długoterminowanych pożyczek pozabankowych stanowią znaczną część całego rynku jeśli chodzi o usługi pożyczkowe i kredytowe.

Od jakiegoś czasu polskie firmy pozabankowe, które zajmują się świadczeniem pożyczek, oprócz znanych „chwilówek“ oferują również pożyczki długoterminowe. Oferta dostępnych rozwiązań jest coraz bardziej zróżnicowana. Przeciętnie okres spłaty takiej pożyczki wynosi od 24 do 48 miesięcy. Kwota, jaką można pożyczyć, to około 50-60 tysięcy złotych. Większość firm zajmujących się świadczeniem usług tego rodzaju wymaga od potencjalnego pożyczkobiorcy wykazania regularnego dochodu. Przeszkody nie stanowi za to ani zła historia w BIK ani inne długi. Oczywiście, istnieją również firmy, które oferują swoim klientom długoterminowe pożyczki bez sprawdzania historii BIK „na dowód’, tj. bez żadnych dodatkowych formalności. Jednak kwota pieniędzy, jaką możemy w takim wypadku pożyczyć, jest niższa, niż w przypadku firm wymagających od potencjalnego pożyczkobiorcy jakiejś formy uwiarygodnienia.


 
dlugoterminowe pozyczki

Plusy pożyczek pozabankowych


Długoterminowe pożyczki pozabankowe z założenia są rozwiązaniem dla tych konsumentów, którzy potrzebują większej sumy pieniędzy, ale dla różnych powodów nie mogą otrzymać pożyczki w banku. Oczywiście, oprocentowanie tego rodzaju pożyczek jest wyższe, niż w przypadku kredytów bankowych, jednak coraz bardziej intensywna rywalizacja pomiędzy firmami pożyczkowymi sprawia, że warunki finansowe stają się coraz bardziej atrakcyjne. Wiele firm oferuje również różnego rodzaju promocje oraz bonusy, za pomocą których próbuje się skusić nowych klientów. Rozwązania takie, jak kredyty w parabankach długoterminowe posiadają również ten niewątpliwy atut, że firma pożyczkowa nie męczy nas pytaniami, na co mamy zamiar przeznaczyć pieniądze itp. Po prostu, po dopełnieniu określonych formalności, otrzymujemy pożyczkę, którą następnie spłacamy w przewidzianym terminie. Coraz efektywniejsze sposoby egzekucji długów sprawiają, że firmy pożyczkowe, które udzielają pożyczek długoterminowanych, osiągają bardzo wysoki procent ściągalności, porównywalny do tego, jaki notują niektóre banki.

Dzięki temu firmy świadczące takie usługi, jak pożyczka pozabankowa, stają się coraz poważniejszą konkurencją dla banków, w przypadku których proces przyznawania pożyczki jest obwarowanymi licznymi obostrzeniami i komplikacjami, z powodu których wielu wiarygodnych klientów zostaje odesłanych z przysłowiowym kwitkiem.

Dodaj komentarz

Zaloguj się lub zarejestruj aby dodawać komentarze!