Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Nowoczesne łazienki w stylu retroUrządzanie łazienki to nie lada wyzwanie, ale również duże pole do popisu dla osób, które lubią stylowe i wysmakowane wnętrza. Czasy, kiedy w każdym mieszkaniu łazienka wyglądała tak samo i co najwyżej mogła różnić się rodzajem zasłonki prysznicowej, już dawno minęły. I całe szczęście. Obecnie firmy z akcesoriami łazienkowymi oferują bogaty asortyment, począwszy od rodzajów kafli i sanitariatów, na najdrobniejszych detalach kończąc.

Powrót do belle epoque

Specjaliści od aranżacji wnętrz już od dłuższego czasu obserwują wielki powrót do modnego w czasach belle epoque stylu Art Deco. Nic dziwnego, gdyż to daje możliwość urządzenia wnętrza w wysmakowanym, pełnym elegancji stylu. Szczególnie okazale prezentują się łazienki w stylu retro. Piękny, nawiązujący do przedwojennego stylu design można dziś połączyć z wysokiej jakości produktami, dzięki czemu wnętrze pozostaje nowoczesne i funkcjonalne.

lazienka retro

Pierwszoplanowa bohaterka łazienki

Najważniejszym punktem każdej łazienki jest wanna. To dzięki niej możemy zażywać rozkoszy ciepłych aromatycznych kąpieli, szczególnie, gdy pogoda za oknem nie rozpieszcza. Coraz większą popularnością cieszą się wanny retro, które doskonale nadają się do wyeksponowania w dowolnym punkcie łazienki. Prawdziwym hitem w tej kategorii są wolnostojące wanny, które nadają wnętrzu niepowtarzalnej elegancji. Jeśli jednak nie dysponujemy odpowiednią przestrzenią, bądź z innych przyczyn potrzebujemy wanny do zabudowy, to również znajdziemy coś dla siebie. Wanny wykonywane są z akrylu, co daje ogromne możliwości doboru kształtu i koloru, dzięki czemu można je doskonale dopasować do potrzeb pomieszczenia.

 Piękno zaklęte w nowoczesnej formie

Obecnie, podążanie za dawnym stylem nie oznacza wcale odbiegania od nowoczesności. Coraz częściej można napotkać bardzo współcześnie urządzone wnętrza, w których na środku łazienki stoi owalna wanna w stylu retro. Trudno się dziwić. Takie wanny są piękne, pojemne i zapewniają niezwykle wysoki komfort kąpieli. To doskonałe połączenie funkcjonalności i designu, które nadaje pomieszczeniu niepowtarzalnego charakteru, a jednocześnie rozpieszcza nasze zmysły.

Dodaj komentarz

Zaloguj się lub zarejestruj aby dodawać komentarze!