Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Parę słów o RumuniiParę słów o Rumunii

Jako kierunek turystyczny Rumunia nie cieszy się tak ogromną popularnością, jak na przykład sąsiednia Chorwacja. Według statystyk ten drugi kraj jest odwiedzany przez kilkukrotnie większą liczbę turystów, chociaż ostatnio owa tendencja zaczyna się zmieniać.

Jeśli chodzi o nasz rodzimy sektor turystyczny, to wydaje się, że Polacy dopiero zaczynają odkrywać Rumunię. Znacznie większą popularnością cieszą się nie tylko tradycyjnie oblegane przez polskich turystów Bułgaria oraz już wspominana Chorwacja, ale także na przykład Albania.

piata romania

Jeśli chodzi o przyczyny tego stanu rzeczy, to należy wskazać przede wszystkim na fakt, że Rumunia jest krajem w którym stabilność ekonomiczna gości dopiero od stosunkowo niedawno, co musiało mieć wymierny wpływ na branżę turystyczną. Tymczasem, walory jakie ma do zaoferowania turystom Rumunia są naprawdę imponujące. To nie tylko piękne plaże, malownicze miasteczka i czysta przyroda. Dzisiejsza Rumunia jest państwem, które świadomie wykorzystuje swoje atuty, dzięki czemu turyści odwiedzający ten malowniczy zakątek Bałkanów mają do dyspozycji coraz lepsze drogi i autostrady, coraz nowocześniejsze i coraz bardziej funkcjonalne lotniska oraz coraz większą liczbę przyzwoitych hoteli. Przy czym warto podkreślić, że jeżeli chodzi o koszty pobytu, to są one zdecydowanie niższe, niż na przykład w przypadku Bułgarii albo Chorwacji, które są roku najeżdżane przez miliony turystów z niemal całej Europy.

wedrowanie po rumunii

Tymczasem Rumunia to w dużej mierze nadal nieodkryty turystyczny raj. Co również jest warte podkreślenia, jeżeli chodzi o zalety turystyczne rumunii to fakt, że coraz więcej polskich biur podróży oferuje nie tylko wczasy w tym kraju ale również zorganizowane kilkudniowe wycieczki do Rumunii, w ramach których można zwiedzić wszystkie najważniejsze zakątki tego kraju, ze szczególnym uwzględnieniem rumuńskiej stolicy, Bukaresztu, który jest niewątpliwie jednym z najpiękniejszych i najbardziej malowniczych miast w skali całej Europy.

Dodaj komentarz

Zaloguj się lub zarejestruj aby dodawać komentarze!