Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Poradnik dla kwaterujących gości w hotelachPoradnik dla kwaterujących gości w hotelach

Meble to jeden z elementów hotelu, który często budzi często na twarzach odwiedzających grymas w postaci rozczarowania. Będąc właścicielem hotelu, na pewno zastanawiasz się dlaczego tak jest? Co sprawia, że twoi goście są niezadowoleni z pobytu?

Goście często są rozdrażnieni przez panujący w hotelu chaos, głównie w pokoju hotelowym, gdzie chcą odpocząć. Źle dobrane meble do kolorów ścian, meble z różnych linii, przede wszystkim stare i nieodnowione pomieszczenia. Jako właściciel powinieneś zrobić wszystko, aby zachęcić gości do ponownego odwiedzenia swojego hotelu, a nawet sprowadzenia przez nich innych klientów. Zadowolenie i satysfakcja sprawią, że polecą oni Twój hotel znajomym, rodzinie czy przyjaciołom. Ciepły i przytulny standard pomieszczenia będzie tego gwarancją. Pokój hotelowy musi dawać klientom poczucie bezpieczeństwa i komfortu. Co więc zrobić, jakie wyposażenie wybrać i jak zaaranżować wnętrze pokoju hotelowego?

apartament hotelowy


Podróżujący goście bardzo często są zmęczeniu po całym dniu zwiedzania, czy załatwianiu spraw biznesowych. Ich marzeniem jest odpoczynek. Pomieszczenie o przyjaznym i klimatycznym wnętrzu na pewno im to zagwarantuje. Wyobraźmy sobie parę, która chce spędzić romantyczny weekend, jednak niestety ich pokój nie ma odpowiedniego klimatu.

Hotel powinien stwarzać niepowtarzalną i przyjemną atmosferę dla wszystkich gości. Znajdą się wśród nich oczywiście tacy, którym zawsze nie będzie coś pasowało. Nie spodoba im się kolor mebli, kafelków w łazience, uznają pokój za zbyt ekstrawagancki lub zawsze będzie im czegoś brakowało. Najlepszym więc rozwiązaniem jest utrzymanie kolorystyki i wyposażenia pokoju w klasycznym stylu. Ciepłe i stonowane kolory, klasyczne meble w jednakowym stylu, od jednego producenta sprawią że pomieszczenie będzie zgrane. Beże i brązy to kolory, które najczęściej są wybierane do pokojów hotelowych. Pozwala to nadać domowego klimatu. Projektanci wnętrz hotelowych doradzają także umieszczenie na ścianach kilku obrazów i elementów dekoracji. Oczywiście nie przesadzając. Chcemy zachować miłą i domową atmosferą.

lozko w hotelu


Styl hotelu musi być utrzymany w jednolitej formie, tak więc jeśli posiadamy hotel w stylu francuskim, warto będzie utrzymać jednakowy klimat w holu i recepcji, a także w pokojach. Biel powinna w tym przypadku dominować. Można dodać elementy złota. Hotel będzie wtedy miał charakter luksusowy. Trzeba jednak pamiętać, aby przepych nie był zbyt wysoki. Nie każdy bowiem dobrze czuje się w takich warunkach.

Meble w pokojach to najważniejszy element hotelu. Inwestycje hotelowe poprawiające atrakcyjność hotelu są bardzo szerokie, jednakże meble czynią całość. Tak więc w standardzie pokojowym muszą znajdować się przykładowo:
- pokój dla pary z dziećmi  - łóżko, szafa i stolik z krzesłami, mile widziane są także fotele, dla dziecka oczywiście mniejsze łóżko.
- pokój jednoosobowy lub kilkuosobowy - łóżko, szafa, krzesła i stolik.

pokoj hotelowy


Tworząc wyposażenie hotelu, należy zwrócić uwagę na materiał z jakiego wykonane są meble, ich stabilność, wytrzymałość. Elementy te składają się na ich trwałość. Najlepiej inwestować w meble, które są wykonane z naturalnych tworzyw, np. drewno. Drewniane elementy nadają pomieszczeniom szlachetnego wyglądu. Unoszący się w pokoju zapach lasu także uprzyjemnia chwile spędzone w hotelu.

Dodaj komentarz

Zaloguj się lub zarejestruj aby dodawać komentarze!