Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Spokojna starość, to skarbSpokojna starość, to skarb

Skarb to coś cennego, co może cieszyć i być ładne. To coś takiego, co sprawia że ma się poczucie posiadania czegoś, co jest wyjątkowe. Skarbem nie musi być jednak nic materialnego, to może być stan ducha, albo zwykła ludzka życzliwość. Może być nim także tak zwany święty spokój na starość. Domy opieki zajmują się wspieraniem osób, które mają problemy z samodzielną egzystencją, wiążą się z nią nie tylko problemy ruchowe, ale często różnego rodzaju choroby i przypadłości wieku podeszłego. Takie osoby mogą czasem wymagać stałej opieki, a niekiedy nie ma się nimi kto zająć, bo na przykład zostały same na świecie, albo cała ich najbliższa rodzina pracuje.
 

Czasem jest wybór, a czasem go nie ma

Starsze osoby mimo problemów, jakie niesie za sobą konieczność opieki nad nimi, mają nadal takie same prawa, a co ważniejsze, takie same uczucia, jak w młodości. Bywa, że wolałyby zostać na swoim miejscu w domu, ale nie ma się kto nimi zajmować przez całą dobę. Tymczasem same nie są już w stanie zbyt wielu rzeczy zrobić. Dodatkowymi problemami mogą być brak sił fizycznych, albo problemy z pamięcią. Jak wiadomo, w przypadku korzystania z kuchenek, nawet elektrycznych może to być groźne w skutkach, albo nawet spowodować znaczne zwiększenie rachunków, które trzeba będzie potem zapłacić.

lekarz dla seniora
 

Gwarancja opieki i wsparcia

Nie tylko sama opieka jest tu ważna, ale także wsparcie osoby starszej, chodzi o to że ma ona obok siebie silne ramię, albo ramiona, które mogą ją zawsze podtrzymywać, tak żeby nie upadła. W podobnym przypadku, jak fizyczne podtrzymywanie, istotne może być wsparcie psychiczne, które ma za zadanie motywowanie, chociaż do małych działań, ale także na przykład ćwiczeń, albo prób pokonywania swoich własnych słabości. Dom spokojnej starości Legnica może się więc okazać ciekawym miejscem dla każdej starszej osoby, która nie potrafi poradzić sobie sama, ale musi wspomóc się innymi osobami. Tam też może spotkać osoby podobne do siebie i lepiej zrozumieć, że starość jest, jaka jest a także, że radzenie sobie z problemami bywa nieco trudniejsze niż za młodu, bo jest dodatkowo utrudnione, przez dodatkowe ograniczenia

Dodaj komentarz

Zaloguj się lub zarejestruj aby dodawać komentarze!