Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Taksometry - czy naliczenia są prawdziwe?Taksometry - czy naliczenia są prawdziwe?

W dzisiejszych czasach coraz częściej korzysta się z taksówek. Użytkownicy ich jednak zadają sobie nagminnie kilka pytań:

    1) Czy podróż będzie miła i przyjemna?
    2) Czy taksometr dobrze nalicza kwotę i ilość przejechanych kilometrów?
    3) Czy wskaźniki nie przeskakują zbyt szybko?
    4) Czy taksówkarz mnie nie oszuka?

Niestety Polska to ciężki kraj i ludzie sobie nie ufają. Nawet w taksówce zastanawiają się, czy taksówkarz nie wykorzysta ich słabej znajomości miasta lub nie ustawił taksometru tak, aby pobrać większą ilość gotówki.

Firma Taxi Promo, zajmująca się tanim przewozem osób na terenie Tarnowskich Gór gwarantuje bezpieczną i prawdziwą pod każdym względem podróż. W mieście promowane są także specjalne aplikacje mobilne, sprawdzające prawidłowość wskaźników taksometrów używanych w taksówkach.

WIRTUALNY TAKSOMETR


Telefon  z funkcją GPS to wszystko co jest potrzebne do włączennia aplikacji umożliwiającej sprawdzenie uczciwości taksówkarza. Każdy system operacyjny Android, Windows Phone czy iOS bez problemu wgra ją na telefon. Aplikacja nosi nazwę "taximeter". Jest darmową aplikacją, jednakże każdy kto chce posiadać większą ilość opcji musi zapłacić kilka dodatkowych groszy. Aplikacja sprawdza ilość przejechanych kilometrów, które zostały pokonane, pokaże kwotę która należy zapłacić, a także trasę, którą jechaliście. "Taximeter" opłaca się instalować w droższej wersji. Im bardziej rozwinięta aplikacja tym większe prawdopodobieństwo prawidłowości jej działania.

NAWIGACJA

Taximeter to nie jedyne rozwiązanie które pomoże nam sprawdzić pokonaną drogę. Posiadając w telefonie GPS można skorzystać ze specjalnych mapek i w ten sposób sprawdzić dany dystans. Będziesz mógł trzymać ręke na pulsie i mieć nadzór nad drogą, którą prowadzi taksówkarz. Nie wkładaj też wszystkich taksówkarzy do jednego worka z kłamcami. Większość z nich jest miła i uczynna, dba o to aby cię nie naciągnąć.

Dodaj komentarz

Zaloguj się lub zarejestruj aby dodawać komentarze!