Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Wycieczka do Lwowa – od A do ZJeżeli mamy wolny weekend lub jakiś okres niewielkiego czasu, który moglibyśmy przeznaczy na niedaleką podróż to warto wziąć pod uwagę Lwów, zwłaszcza jeżeli jesteśmy z okolic podkarpacia. Jest to miasto na Ukrainie, które oddalone jest od  Rzeszowa o około 170 KM. Miejsce to nadaje się świetnie na wypad z rodziną oraz znajomymi.

Dojazd

Na wycieczkę wybrać się można na wiele sposobów np. Autobus, czy pociąg PKP. Jednak najbardziej optymalnym środkiem transportu w przypadku większej ilości osób, będzie z pewnością prywatny samochód. Drogi na Ukrainę przez Polskę zostały poprawione. Na Ukrainie sytuacja związana z drogami również się poprawiła – ze względu na mistrzostwa EURO które się odbywały na Ukrainie. W trakcie przejazdu będziemy mogli podziwiać różnego rodzaju cerkwie oraz zabytki.
Politechnika Lwów

Na ile dni się wybrać?

Zaleca się wyjazd na minimum 3 dni, aby na spokojnie móc przeglądnąć najważniejsze miejsca we Lwowie. Poniżej zaprezentujemy kilka przykładów miejsc, które warto zobaczyć:
Opera Lwów
Są to niezbędne miejsca, które musimy odwiedzić w trakcie odwiedzin Lwowa. Pamiętajmy o tym aby na Ukrainę zabrać ze sobą pieniądze w EURO, a dopiero na miejscu zmienić na hrywny. Będzie to dla nas znacznie korzystniejsze niż zakup hrywien w Polskim kantorze.

Od czego zacząć zwiedzanie?

Nasze zwiedzanie powinniśmy rozpocząć od wizyty na Lwowskim rynku. Jeżeli nie wiemy nic na temat Lwowskich zabytków to warto w pierwszej kolejności zakupić przewodnik, bądź pobrać Aplikację na telefon z Lwowskimi zabytkami. Wiele najważniejszych zabytków zlokalizowanych jest niedaleko rynku, dlatego tak ważne jest aby rozpocząć zwiedzanie właśnie tu. Rynek to także miejsce w którym znajdziemy nocleg oraz wiele ciekawych restauracji w których wypróbujemy niesamowitych ukraińskich potraw. Mamy nadzieję, że Wasza podróż będzie udana i pełna atrakcji. Naszym zdaniem wycieczki do lwowa są jednymi z najkorzystniejszych wycieczek na które warto się wybrać. Tego typu wycieczki nie są drogie, a więc z cała pewnością można rzec, że są one na kieszeń większości osób.
Ratusz Lwów

Znasz Ciekawe miejsca we Lwowie?

Jeżeli znają Państwo jakieś Ciekawe miejsca we Lwowie, które warto polecić naszym czytelnikom, bądź które moglibyśmy opisać w tym artykule, to zapraszamy do pozostawienia cennego komentarza pod tym wpisem, a w przyszłości postaramy się zaktualizować wpis o kolejne nowości i ciekawe miejsca na zwiedzanie.

Administracja portalu Internetowego lspi.pl

Dodaj komentarz

Zaloguj się lub zarejestruj aby dodawać komentarze!