Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Wygodna wymiana waluty na wakacje w kantorze internetowymWygodna wymiana waluty na wakacje w kantorze internetowym?

Polska nie jest może krajem wyłącznie turystycznym, jednak prawie każdy z nas decyduje się na zagraniczny wyjazd w celach wypoczynkowych. Najczęstszymi celami naszych wojaży jest Egipt, Hiszpania, Turcja oraz Włochy. W trakcie pobytu z całą pewnością nie przydadzą się nam rodzime złotówki. Właśnie dlatego powinniśmy zdecydować się na wymianę waluty. Tutaj z poradą przychodzą nam kantory, w których wymienimy nasze trudno zarobione pieniądze na takie, którymi z łatwością zapłacimy podczas nadchodzącego wypadu. Czy to na dość powszechne euro czy dolary, ale również na mniej powszechne jeny lub korony.

Kantory stacjonarne

Wśród kantorów stacjonarnych popularne są w szczególności kantory w miastach wojewódzkich, który może się pochwalić najwyższą frekwencją osób wymieniających walutę. Najpopularniejszymi miejscami, w których możemy znaleźć kantory to centralne ulice miast, centra handlowe a także lotniska. Kantory na przejściach granicznych są już mniej popularne. Kantory nie mieszczą się już w blaszanych budkach jak kiedyś, a są to często budynki i pomieszczenia o wysokich standardach. Żaden złodziej nawet nie pomyśli, aby się do niego wkraść.
kantor

W okienku spotkamy niezwykle uprzejmą panią lub pana, którzy z chęcią wymienią naszą walutę. W poczekalni, o ile jest kolejka, możemy napić się wody w plastikowym pojemniczku lub skorzystać z darmowego Wi-Fi. Wszystko pięknie prawda – obsługa jak w banku? Jednak nie tylko obsługa czy standard lokalu ma obecnie znaczenie, najważniejsza jest cena i bezpieczeństwo. Cena jest z reguły korzystniejsza niż w bankach, a bezpieczeństwo gwarantują największej klasy alarmy i kuloodporne szyby. Jednak po wyjściu z kantoru nie mamy już takiej gwarancji. Pełną listę kantorów w Polsce znajdziemy tutaj.

Kantory internetowe

screen_strefawalut_porównywarka_kursów_walut
Kantory internetowe to produkt ostatnich lat. Pierwszy z e-kantorów powstał w 2009 roku i od razu zyskał dużą popularność. Głównie za sprawą osób spłacających kredyt walutowy za zakupioną nieruchomość. Później znaczenia nabrali również klienci firmowi a także turyści, którzy potrzebują waluty na wyjazdy zagraniczne. Zaletą kantorów internetowych są często lepsze kursy wymiany walut niż w bankach i ich tradycyjnych odpowiednikach. Osoby, które szukają najtańszego e-kantoru korzystają z ich porównywarek. Popularną i największą porównywarką w Polsce jest StrefaWalut.pl.

Dodaj komentarz

Zaloguj się lub zarejestruj aby dodawać komentarze!