Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Wypad do Budapesztu – co warto zrobić?Krótki wyjazd do Budapesztu to wycieczka do jednej z najpiękniejszych europejskich stolic. Miasto urzeka architekturą, jest jednym z najważniejszych centrów rozrywki, a także pozwala spędzić czas na łonie natury. Słowem – każdy turysta znajdzie tam propozycje dopasowaną do siebie oraz do ulubionego sposobu na poznawanie zagranicznych miast.

Zwiedzanie zabytków

Jako, że stolica Węgier stanowi perełkę europejskiej architektury, odwiedzenie jej skutkuje licznymi wizytami w tamtejszych urokliwych miejscach o znaczeniu historycznym. Jedna z najważniejszych budowli to Zamek Królewski, pochodzący z czasów średniowiecza. Został on jednak odbudowany, gdyż w czasie II wojny światowej, uległ znacznym zniszczeniom.

Na liście miejsc do odwiedzenia nie może zabraknąć budapeszteńskiego Parlamentu. Jest to budynek robiący naprawdę duże wrażenie. Już przy samym jego wejściu witają nas kamienne posągi lwów. Warto dokładnie zwiedzić wnętrze Parlamentu, które obfituje w liczne zdobienia, wykonane z najwyższym kunsztem i precyzją.
gora gellerta

Jeżeli interesują nas miejsca o znaczeniu sakralnym, nie możemy odpuścić sobie wizyty w Kościele św. Macieja – to jeden z najważniejszych jakie znajdują się na terenie Węgier. Co więcej, znajdują się w nim wspaniałe freski z XIX wieku. To również miejsce posiadające znaczenie historyczne – sto lat temu odbyła się tam koronacja ostatniego króla Węgier, Karola IV Habsburga.

Na uwagę turystów zasługuje również Most Łańcuchowy, który powstał jako pierwsze stałe połączenie pomiędzy przeciwległymi brzegami dwóch miast, które dzisiaj stanowią Budapeszt – mowa tutaj o Budzie i Peszcie. Most jest zdobionymi podobiznami lwów, również wykonanych z kamienia. Liczy on aż 380 metrów długości i należy do jednych z najpiękniejszych mostów w Europie.

Dla fanów flory i fauny

Wyspy Malgorzaty
Wszystkim, którzy lubią spędzać czas na łonie natury lub w sposób aktywny, polecamy odwiedzenie Góry Gellerta. Wzgórze znajdujące się nieopodal centrum miasta posiada dwa odmienne klimaty – po jednej stronie, typowy dla krajów gorących, podczas gdy po drugiej stronie panują iście syberyjskie warunki. Wycieczka Budapeszt nie może się również obejść bez odwiedzenia Wyspy Małgorzaty, gdzie funkcjonują jedyne w swym rodzaju termy i baseny. Odwiedziny w tym miejscu pozwalają również na wstąpienie do bezpłatnego mini zoo, skorzystania z wynajmu rowerów lub odwiedzenia jednej z licznych knajp czy restauracji.

foto: Wikipedia oraz agdusie.wordpress.com

Dodaj komentarz

Zaloguj się lub zarejestruj aby dodawać komentarze!