Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Wzmocnienie budynkuWzmocnienie budynku

Rozpoczęcie budowy jakiegokolwiek budynku to długa i kosztowna inwestycja. Sama budowa składa się z kilku ważnych etapów. Pierwszy z nich to przygotowanie fundamentów pod budynek, na których będzie opierała się cała konstrukcja. Fundamenty będą wkopane i zasypane z zewnątrz ziemią, aby posadowienie budynku było trwałe i solidne. Tak zwane "wylanie fundamentów" polega na zalaniu betonem wcześniej przygotowanych form (szalowanie). Jednak sam beton w swej konstrukcji nie byłby wystarczającym i trwałym materiałem aby utrzymać cały budynek.
Do wzmacniania konstrukcji betonowych używa się druty stalowe i żelazne pręty. Tak przygotowany materiał nazywany potocznie betonem zbrojonym zyskuje na trwałości i wytrzymałości. Przy budowie domu beton zbrojony wykorzystywany jest prawie w każdym etapie prac, od fundamentów, poprzez ściany po strop budynku.

Druty stalowy wykonany jest z niestopowej niskowęglowej stali, zazwyczaj o przekroju okrągłym. Dzięki temu nabiera wytrzymałości, jednocześnie poddając się gięciu, co pozwala na szerokie jego zastosowanie. Druty stalowe stosujemy zwłaszcza przy konstrukcji siatek i ogrodzeń stalowych, sit, w przemyśle meblarskim i przemysłowym jako elementy gięte oraz do produkcji gwoździ. Z kolei druty stalowe miękkie wykonywane są w temperaturze około 750 stopni Celsjusza, charakteryzuje je podatność na wielokrotne gięcie. Ma on zastosowanie w przemyśle, branży budowlanej wykonującej konstrukcje betonowe, w florystyce oraz w rolnictwie. W ofercie wielu firm znajdziemy wiele rodzajów drutów tj. druty sprężynowe, nierdzewne, mosiężne, żaroodporne czy spawalnicze.

druty


Jak widać wyroby stalowe to szeroki wachlarz zastosowań, przy ich produkcji zachowane są odpowiednie normy wykonania i jakości.
Ciekawe zastosowanie drutu stalowego wykorzystano w jubilerstwie. Sam drut dzięki temu, że się nie odkształca idealnie nadaje się do utrzymania na szyi wisiorków i zawieszek. Ponadto na sam drut mogą być nawlekane koraliki tworząc w ten sposób korale. W jubilerstwie używa się specjalnie polerowany drut o najwyższej jakości bez zarysowań i skaz.

Dodaj komentarz

Zaloguj się lub zarejestruj aby dodawać komentarze!